Історія бумеранга
Воістину, це наймудріші виявився той, хто винайшов бумеранг. Адже не завжди у людини (мисливця) під рукою були лук і стріли, ніж або рушниця, траплялося, що поруч опинялася лише тільки палиця (палиця-металка), якій він встигав скористатися. І кидаючи її в дрібного звіра, не було гарантії, що він потрапить. До того ж, через кинуту палицею потрібно було йти, чого робити не хотілося, тому що людина по своїй натурі істота лінива.
Ось і прийшла до практичним людям з Єгипту, або з Індії, або можливо з Південно-Східної Азії (точно не встановлено) думка про винахід бумеранга. Його прообразом стала «палка-металка», точніше метальна палиця, якою ще дали прізвисько - не повертати бумеранг. Ідеї, як відомо, витають високо в повітрі, і трапляється таке, що однакові думки відвідують голови кількох людей. У випадку з появою бумеранга, так, напевно, і було. Від Африки і до Уралу воїнам і мисливцям доводилося метати палиці.
Існує багато легенд про історію винаходу бумеранга. Були припущення, що його батьківщиною є Австралія, але це невірно, тому що його поява там доводиться на той же період, коли про нього дізнаються і в інших країнах. Просто австралійці користувалися бумерангом набагато довше, оскільки нічого не знали про стріли або луках. І все ж вважається, що свою назву він отримав саме від аборигенів Австралії.
Говорячи про бумеранг, варто відзначити, що після запуску вони не обов'язково повинні прилітати назад. Що відносяться до класу метальної зброї, вони можуть бути не повертаються і повертаються. Другі з'явилися набагато пізніше, коли люди зрозуміли, що змінюючи вигин палиці, можна управляти траєкторією польоту. Звичайну палицю лише тоді можна називати бумерангом, коли вона зможе обертатися в повітрі.
Бумеранги які не повертаються називають бойовими. Довжина такого близько метра. Своєю формою він більше схожий на гвинт від вертольота: верхня частина менш плоска, ніж нижня, задня кромка загострена, чого не скажеш про передній. Кидати його треба майже горизонтально, надавши палиці природне обертання, але тільки навколо вертикальної осі. Якщо бойової бумеранг кинутий правильно, він буде летіти практично паралельно землі, при цьому долаючи відстань до 200 метрів. Щоб таким зброєю догодити в ціль, людина повинна бути підготовлений МЗС і мати при цьому неабиякою фізичною силою.
Бумеранг який повертається більш зігнутий. За своїми розмірами він поступається своєму побратиму, до того ж він тонше. Деякі бумеранги для посиленого обертання можуть мати три лопаті (а не дві). Це зброя призначалася для полювання на невелику дичину, а також для дезорієнтації противника. Пізніше його стали використовувати в ритуальних обрядах. Бумеранг не повернеться назад, якщо його запустити в горизонтальній площині так, як фрісбі, тому це потрібно робити вертикально. Примірники, що мають три і більше лопатей, взаємодіють з вітром, практично, як гвинт у вертольота. Форма у повертаються бумерангів може бути дуже різноманітна, якщо раніше кількість крил і їх вигин залежали від місцевості, то тепер тільки від бажання власника.
Перші в історії бумеранги, що з'явилися до нашої ери, виготовляли з дерев'яного матеріалу, а ось в XIX столітті йому на зміну прийшла фанера. Але вже в кінці XX століття для створення цього виду зброї стали використовувати легкі види металу і пластмасу. Разом з матеріалом змінювалося і призначення бумерангів. Тепер це мисливська зброя перетворилося в іграшку або ж спортивний снаряд.
Деякі дизайнери застосовують принцип бумеранга в своїх проектах. Наприклад, художником Володимиром Нємов був зроблений бумеранг, який має вигляд курильної трубки. І як би далеко її не кинули, вона повертається назад.
3000 - 1000 до н. е.
Комментарии
Отправить комментарий