Кілька слів про політ бумеранга. Якої б форми не були ці вироби, вони поділяються на два види: повертальні і неповертальні . За зовнішнім виглядом їх майже неможливо відрізнити один від одного. Як правило, повертається бумеранг легше, а кут між його плечима більш гострий. Довжина цього виду бумеранга 250-750 мм, ширина 30-50 мм, товщина до 15 мм. Кут між плечима змінюється від 80 до 140°, маса становить близько 700 р. Кращі зразки невозвращающегося бумеранга пролітають 180 м, піднімаючись на висоту до 15 м.
Які сили діють на бумеранг, кинутий горизонтально і обертається у вертикальній площині? Через несиметричності профілю плечей (рис. 1) у нього, як і у крила літака, виникає підйомна сила F. Крім того, на плече бумеранга діє сила опору повітря Q, яка прагне розвернути його. Величина кожної з цих сил пропорційна квадрату швидкості, і зрозуміло, що вони не рівні, якщо розглядати два плеча. У верхній точці швидкість польоту бумеранга V складається зі швидкістю обертання U, а в нижній віднімається.
Таким чином, бумеранг відчуває дію не тільки сили, але і моменту М, від сил F1 і F2 прагне розвернути його навколо горизонтальної осі. Але цього переміщення в дійсності не відбувається, тому що бумеранг, дуже швидко обертаючись, набуває стійкість вовчка або дзиги. Як і у дзиги, якщо прикласти до неї збурює момент, у бумеранга виникає момент реакції М2.
Презентація про бумеранг
Презентація про бумеранг
Комментарии
Отправить комментарий